Aktualności

 • 13/10/2022 0 Komentarze
  Metody formowania gwintów

   

  Gwintowanie jest to obróbka mająca na celu nadanie powierzchni walcowej zarysu gwintu prawo lub lewo zwojnego, wykonanego w celu współpracy z inną częścią gwintowaną . Gwintowanie wyrobów z metalu może odbywać się z użyciem kilku metod.

   

  Dowiedz się więcej
 • 06/09/2022 0 Komentarze
  Frezy do metalu – rodzaje

   

  Współczesne metody obróbki są niezwykle liczne i zaawansowane technologicznie. Samo skrawanie powierzchni może się dziś odbywać na wiele różnych sposobów i przy pomocy różnych narzędzi. Narzędzia te nazywane są frezami i mogą mieć rozmaite kształty i faktury. Zobacz, jakie!

   

  Dowiedz się więcej
 • 04/08/2022 0 Komentarze
  Obróbka skrawaniem – na czym polega

   

  Dzisiejsze rozwiązania technologiczne pozwalają nam na produkcję elementów stalowych lub metalowych o dowolnych kształtach, fakturach i rozmiarach. Jedną z szeroko wykorzystywanych w tym celu technik jest obróbka skrawaniem. Na czym właściwie polega ten proces i jakie urządzenia  wykorzystuje się do jego realizacji?

  Dowiedz się więcej
 • 01/03/2022 0 Komentarze
  Popularne metody łączenia rur w instalacjach

   

  Aby transport cieczy lub gazu mógł odbywać się sprawnie i bezpiecznie, należy upewnić się, że montaż został wykonany zgodnie z wszystkimi obowiązującymi normami jakości. Szczególnie ważny jest wybór odpowiedniej techniki spajania. Popularne metody łączenia rur to przede wszystkim gwintowanie, lutowanie, zgrzewanie, zaprasowywanie, skręcanie i klejenie. Wszystko zależy od materiału, z którego wykonana jest instalacja: z miedzi, stali czy tworzyw sztucznych.

  Dowiedz się więcej
 • 01/03/2022 0 Komentarze
  Zastosowanie i rodzaje stalowych konstrukcji

   

  Wiele otaczających nas budynków nie prezentowałoby się dziś tak okazale, gdyby nie zmyślnie opracowane systemy budowlane oraz wykorzystanie materiałów o optymalnych właściwościach fizycznych i mechanicznych. Dziś nieco o stali i jej zastosowaniu w przemyśle!

  Dowiedz się więcej
 • 05/01/2022 0 Komentarze
  Wykorzystanie kołnierzy stalowych w rurociągach

   

  Budowanie szczelnych konstrukcji metalowych jest możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanym elementom łączącym. To zazwyczaj stosunkowo niewielkie części, które znacznie ułatwiają pracę. Nieprawidłowo dobrane mogą jednak przynieść ogromne straty.

  Dowiedz się więcej
 • 26/11/2021 0 Komentarze
  Rodzaje i zastosowanie kołnierzy stalowych

   

  Kołnierze stalowe wykorzystywane są w połączeniach instalacji  rurowych służących głownie  do transportu  płynów i gazów. W sposób bezpośredni odpowiadają za szczelność instalacji w których niejednokrotnie, medium jest wtłaczane pod wysokim ciśnieniem. Kołnierze stalowe mocowane na rurach, pozwalają na stworzenie segmentowej instalacji , której zaletą w przypadku awarii, jest szybka możliwość wymiany uszkodzonego odcinka rurociągu na element gotowy o znanych wymiarach i parametrach zgodnie z dokumentacją instalacji, według której zostały wyprodukowane.

  Dowiedz się więcej
 • 18/06/2021 0 Komentarze
  Informacja o wyniku postępowania ofertowego do zapytania z dnia 22.10.2018 | 30.10.2018

   

  W związku ze złożonymi ofertami na realizację projektu pt. ” Opracowanie innowacyjnej technologii produkcji pierścieni stalowych” w ramach Projektu „Fundusz Badań i Wdrożeń - Voucher Badawczy” realizowanego w ramach w ramach Osi priorytetowej 1 Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu, Działania 1.2 promowanie inwestycji przedsiębiorstw w badania i innowacje, poddziałania 1.2.1 wsparcie procesów badawczo-rozwojowych, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, firma Rypińskie Zakłady Metalowe Sp. z o.o. w załączeniu przekazuje informację o wyniku postępowania ofertowego:

   

  Dowiedz się więcej
 • 18/06/2021 0 Komentarze
  Zapraszamy do składania ofert! | 22.10.2018

   

  W związku z otrzymaniem dofinansowania na realizację projektu pt. ” Opracowanie innowacyjnej technologii produkcji pierścieni stalowych” w ramach Projektu „Fundusz Badań i Wdrożeń - Voucher Badawczy” realizowanego w ramach w ramach Osi priorytetowej 1 Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu, Działania 1.2 promowanie inwestycji przedsiębiorstw w badania i innowacje, poddziałania 1.2.1 wsparcie procesów badawczo-rozwojowych, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, firma Rypińskie Zakłady Metalowe Sp. z o.o. zaprasza do złożenia oferty na realizację zamówienia, którego przedmiotem jest zakup usługi związanej z przeprowadzeniem prac badawczo-rozwojowych. Wszelkie niezbędne informacje (zapytanie ofertowe wraz załącznikami) znajdują się w poniżej:

   

  Dowiedz się więcej