Wykorzystanie kołnierzy stalowych w rurociągach

Do czego wykorzystuje się kołnierze w rurociągu?
Zacznijmy od początku. Kołnierz stalowy wykorzystuje się do tworzenia szczelnego połączenia pomiędzy poszczególnymi częściami rurociągu. Taka instalacja może przybierać rozmaite kształty ze względu na jej zastosowanie lub specyfikę przestrzeni, w której została umieszczona. To dlatego mamy do dyspozycji wiele różnych rodzajów elementów łączących, które wykorzystuje się w różnych środowiskach. Stal, z której mogą być wykonane, posiada wiele cennych właściwości zapewniających konstrukcji ponadprzeciętną trwałość, odporność na wysokie ciśnienie i działanie wysokich temperatur.

Jak dobrać kołnierz stalowy?
Produkt należy dobrać do środowiska, w jakim będzie funkcjonować. Inną konstrukcję zastosujemy w instalacjach cieplnych, a inną w gazowych czy do transportu wody. Zwróćmy uwagę, czy wybrany przez nas produkt aby na pewno nadaje się do montażu w środowisku wodnym czy chemicznym.

Do wyboru mamy bardzo wiele rodzajów stalowych kołnierzy, m.in. kroćcowe, zaślepiające, owalne, płaskie, z szyjką. Wszystkie występują w różnych rozmiarach i posiadają różne parametry, dlatego bardzo łatwo o pomyłkę... która może nas słono kosztować!

Aby odpowiednio dopasować ten element do konstrukcji rurowej, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Są to m.in.:

kształt, umożliwiający uzyskanie konkretnego rodzaju połączenia,
surowiec, z jakiego został wykonany produkt,
środowisko, w którym znajdzie się rurociąg;
średnica,
sposób montażu.
Koniecznie sprawdź także, czy zakupione przez Ciebie elementy spełniają wszystkie krajowe i europejskie normy produkcyjne!

Jak widać – parametrów, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania konstrukcji stalowej, jest naprawdę wiele. To dlatego wielu klientów decyduje się na indywidualne dobranie kołnierzy do rurociągu, które gwarantuje utworzenie długotrwałej i bezawaryjnej konstrukcji.

0
Feed

Leave a comment