Poznaj nas

Rypińskie Zakłady Metalowe Firma produkcyjno-handlowa specjalizująca się w produkcji kołnierzy stalowych do połączeń rurowych oraz elementów konstrukcji metalowych.
<p>Ponad <strong>70 letnia historia</strong><br />
firmy</p>

Ponad 70 letnia historia
firmy

<p><strong>Jakość </strong> poparta<br />
certyfikatami</p>

Jakość poparta
certyfikatami

<p><strong>Doświadczony</strong> zespół<br />
i <strong>nowoczesne</strong> maszyny</p>

Doświadczony zespół
i nowoczesne maszyny

Nasza historia

Firma produkcyjno-handlowa specjalizująca się w produkcji kołnierzy stalowych do połączeń rurowych oraz elementów konstrukcji metalowych.

Rypińskie Zakłady Metalowe są następcą Rypińskich Zakładów Okrętowych, tzw. „okrętówki”. W czasach PRL-u produkcja zakładów była przeznaczona na potrzeby przemysłu okrętowego. Nie było statku zbudowanego przez polskie stocznie, który nie miałby w swoim wyposażeniu urządzeń wyprodukowanych przez załogę Zakładów.

W wyniku przekształceń w 2002 roku powstają Rypińskie Zakłady Metalowe Sp. z o.o., które kontynuują działalność w zakresie produkcji i sprzedaży specjalistycznych kołnierzy stalowych oraz wyrobów metalowych. Firma ściśle współpracuje z przemysłem i mocno wspiera projekty z zakresu wzornictwa kreatywnego.

15 proc. produkcji trafia na polski rynek, natomiast 85 proc. stanowi eksport. Głównymi odbiorcami są kraje Unii Europejskiej – Holandia, Belgia, Niemcy oraz Finlandia, a także klienci spoza UE.

Spółka posiada system zarządzania jakością ISO 9001-:2015 i jest uprawniona do produkcji materiałów do urządzeń ciśnieniowych zgodnie z dyrektywą urządzeń ciśnieniowych PED 2014/68/UE.

System zarządzania jakością jest ukierunkowany na spełnienie wysokich wymagań technicznych naszych odbiorców. Proces podlega szczegółowej kontroli na każdym etapie produkcji.

Nasza historia
Dlaczego warto z nami współpracować?

Dlaczego warto z nami współpracować?

  • DOŚWIADCZENIE

Doświadczona i profesjonalna kadra pracowników stanowi gwarancję jakości wykonywanych produktów i realizowanych usług.

  •  JAKOŚĆ

Jakość oferowanych usług, technologia i indywidualne podejście do każdego z klientów zaowocowały wieloma kontraktami oraz uznaniem potwierdzonym referencjami.

  •  SKALA PRODUKCJI

85% produkcji realizowana jest na eksport do krajów Unii Europejskiej m. in. do Holandii, Niemiec, Szwecji, Finlandii. Specjalistyczne kołnierze i elementy metalowe wymagające dużej precyzji i dokładności zyskują uznanie na wielu światowych rynkach.